+420 603 516 833 marta@tovtova.cz
SPÁNEK

SPÁNEK

Poruchy spánku z pohledu čínské medicíny, ájurvédy a poznatků současné medicíny. Jógová praxe na zklidnění mysli. 

Každý jsme někdy prožili nespavost. Během těžkých životních období, kdy více prožíváme emoce.  Při zvýšeném stresu, kdy neumíme vypnout hlavu. Toto je normální, že občas prostě hůře spíme. Problém nastává, pokud nespíme, nebo náš spánek je nekvalitní delší dobu. Současná medicína tuto problematiku často řeší léky a moc si s tím neví rady. Lidem se pak postupně zhoršuje kvalita života. Bez osvěžujícího spánku naše tělo chřadne.

Porucha spánku není, pouze nemožnost usnout, nebo probdít část noci, ale také nekvalitní spánek (buzení, lehký spánek…).

Srdečně vás zveme na seminář o nespavosti a jak se na ni dívat jinak než z pohledu klasické západní medicíny. 

Teoretickou částí vás provede Marta Tovtová, která se s tímto tématem velmi často setkává ve své terapeutické praxi. Díky moudrosti čínské medicíny, ájurvédy a poznatkům současné medicíny se tento problém dá velmi úspěšné léčit. Podíváme se na příčiny poruch spánku a jak s nimi pracovat, abychom mohli dojít k blaženému spánku, který je pro tělo opravdovým lékem. I v tom případě, kdy člověk dlouhodobě užívá léky, bez kterých není schopný usnout. Někdy se podaří nastolit kvalitní spánek za krátkou dobu, někdy je léčba delší. 

Obsah teoretické části

  • Proč potřebujeme kvalitní spánek
  • Pohled na spánek z pohledu čínské medicíny a ájurvédy
  • Diagnostika poruch spánku – jak odhalit narušitele spánku
  • Příklady z praxe
  • Praktické rady a techniky pro blažený spánek
  • Recepty, vhodné éterické oleje, byliny

Eva Kovářová se s vámi podělí o jógovou praxi zaměřenou na zklidnění mysli (smyslů, nervové soustavy), které jsou v dnešní době velmi přetížené a jsou významnými faktory ovlivňujícími kvalitu spánku.

Z pohledu véd, ájurvédy a jógy je nespavost způsobená nedostatečným uzemněním, zklidněním, stabilitou, nedostatkem bezpečí, lásky, pocitu domova. Namísto toho převládá spěch a stres, nadměrné přebývání v mysli, přemýšlení a pobývání v hlavě, přetěžování všech 5-ti smyslů, úzkosti, deprese, strachy, neukotvenost, pocit izolace od přírody atd. V jógové praxi se tedy z hlavy a přemýšlení přesuneme do těla a k prociťování. Budeme se věnovat dechovým cvičením a pozicím, které jsou uzemňující a zchlazují naši hlavu, zklidňují nervovou soustavu (například předklony aj.).

Seminář je vhodný jak pro lidi, kteří mají problémy se spánkem, tak i terapeuty, kteří pak mohou s tímto problémem pomoci svým klientům.

Datum:  16. února 2020 | neděle 13:30 – 17:00 

Přihlasit se můžete zde:

Close Menu